БЕБ викрило директора підприємства на Харківщині у спробі заволодіння 1,3 млн грн державних коштів

БЕБ викрило директора підприємства на Харківщині у спробі заволодіння 1,3 млн грн державних коштів
388379 ПЕРЕГЛЯДІВ

Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Полтавській області викрили керівника підприємства в Харківській області, який намагався заволодіти державними коштами. Підприємство спеціалізується на переробці зерна та виробництві хлібопродуктів.

Досудовим розслідуванням встановлено, що директор у податковій декларації повторно зазначив суму податку на додану вартість, яка підлягає бюджетному відшкодуванню. Такі дії призвели до завищення суми бюджетного відшкодування на наступний звітний період. Реалізацію готової продукції суб’єкт господарювання здійснював за готівку та без відображення в податковій звітності.

Детективи Бюро провели обшук службових приміщень підприємства. Вилучили майже 2,2 млн грн готівки, 5 печаток підконтрольних підприємств, документи та чорнові записи. На вилучене майно накладено арешт.

Директору підприємства оголошено про підозру у замаху на заволодіння коштами, шляхом зловживання своїм службовим становищем. Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення ч.2 ст.15, ч.5 ст.191 Кримінального Кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) здійснювали детективи Територіального управління БЕБ у Полтавській області за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури.

Довідково. Бюджетне відшкодування ПДВ — це компенсація державою суми податку на додану вартість, який був сплачений у вартості придбаних сировини, товарів, робіт, послуг. На нього мають право всі платники ПДВ, як юридичні особи, так і фізичні особи підприємці, якщо у декларації сума податкового кредиту перевищила податкове зобов’язання (так званий «мінус»).

Теги: БЕБ, Бюро економічної безпеки, Україна,бюджет,економіка
Мої відео